Svet-Stranek.cz
Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny
TČM - Zhao

Aktuality:Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny

Aktuality

29.02.2020 Čínská medicína a koronarovirus

Infekce koronorovirus v čínské medicíně spadá do kategorie infekční onemocnění s vlhkou chladnou povahu.
Od počátku nákazy až do dnešního dne byly několik verzi léčebně preventivní strategie v čínské medicíně. Mluvíme nyní o opatření vhodnou pro širší obyvatelstva (univerzální směsi), jelikož nevyžaduje návštěvy terapeuta, lékaře čínské medicíny. Protože například se netíhne za včas objednat, potřeba izolace, domácí karanténa apod.

V současném době se osvědčila tři bylinní směsi:
1. PREVENTIVNÍ BYLINNÉ SMĚSI, vhodné pro osoby, kteří nejsou nakažený, přesto pro sebe chtějí udělat maximální prevence. Samozřejmě na prvním místě ale vždy zůstane izolace, nechodit mezi lidmi.
Užíváni této směsi je poměrně jednoduché, stačí zalít bylinní směs horkou vodou. Jako příprava běžných čaje.
Směs se užívá 7 - 10 dny. Celkem 175 g/ 7 dny.

2. PREVENTIVNÍ BYLINNÉ SMĚSI, obsahuje sedm druhy bylin. Směs se musí uvařit. Denní dávka 62 g. Rovněž se užívá 7-10 dny. Vzhledem k většímu množství užívaní bylin bych tuto směs doporučila spíš lidem, kteří se dostali do kontaktu s nakaženými osobami, nebo s nimi žije v jedné domácnosti. Ale samy ještě neprokazuje známky nemocí.

29.02.2020 Čínská medicína a koronarovirus - pokračování

3. TERAPEUTICKÝ SMĚS, užívá se pouze 3 dny. Směs je určen pouze lidem, kteří se onemocněli nákazou koronarovirem. A to jak v počáteční fáze, tak i v pokročilejší fázi nemocí, který se projevuje typický příznaky onemocnění plicní (nikoli při postižený jiné vnitřní orgány a systémy). Směs pomáhá s regeneraci a snížený případný následky infekce. Denní dávky bylin je více než 196 g.
Po třech dnech užívání bylin pokud se příznaky nemocí nezmizí, nezlepšuje nebo klient má jinou základní onemocnění, je potřeba navštívit terapeuta, lékaře čínské medicíny. Jen tak je možné v léčbě pomocí čínské medicíně pokračovat.
Tuto službu ale nenabízím. U mě můžete objednat směs na první 3 dny. Určen pouze lidem bez závažné přidružený onemocnění, mé stávající klientela. V ČR jsou mnozí zkušenější terapeutů a lékařů čínské medicíně. Já se nepovažují za kompetentní při léčení infekční onemocnění. Děkuji za pochopení.

Nejsem znalkyně této nemoci a situaci. Pokud se najde chyby v pochopení věci, budu ráda za Vaši připomínky.

Zdroj informaci o směsi a jejích složení pochází od státní správa čínské medicíně v Číně, a Národní zdravotní výbor Čínské lidové republiky