Svet-Stranek.cz
Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny
TČM - Zhao

Vybrané kazuistiky - bolestivý stavu:Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny

Vybrané kazuistiky - bolestivý stavu

Zde jsou některé kazuistiky z mé poradny

Bolesti šíje


1 Bolesti šije

1.1 Žena, 30-35 let, je krátce po porodu, udávala, že nošením miminka jí začalo bolet v šíji.
Výsledek harmonizace: Po jednom TČM ošetření bolesti zmizely.

1.2 Žena, 30-35 let, často pracuje u počítače. Po každém dlouhém sezení u PC ji bolí šíje.
Výsledek harmonizace: Po jednom TČM ošetření bolesti zmizely.

1.3 Žena, 30-35 let, pět let jí trápí bolesti zad, šíje a beder. Nyní dva roky zhoršení stavu. Bolest se zhoršuje zejména nošením batohu, prací, únavou, deštěm a zimou. Měla za sebou několik fyzioterapeutických kůr. Úrazy a operace neprodělala.
Výsledek harmonizace: Po jednom terapeutickém cyklu klientka odchází bez větších bolestí.

2 Bolest šíje s brněním do prstů na ruce

2.1 Muž, 30-35 let, dlouhodobě trpěl při určité pozici paže brněním prstu.
Výsledek harmonizace: Problémy po jednom ošetření TČM zmizely.

3 Akutní zablokování šíje

3.1 Žena 30-35 let, klientka má přes 10 let sedavé zaměstnání, mívá bolesti šíje, před týdnem ucítila bolest mezi lopatkami, nemohla otočit s hlavou.
Výsledek harmonizace: Po jedné návštěvě bolesti ustoupily a vrátíla se hybnost hlavy. Stav nebyl podle mého názoru stabilní, ale klientka z osobních důvodů nemohla dál pokračovat. Za několik týdnů se bolest šíje vrátila.

3.2 Žena, 30-35 let, obtíže začaly ráno po probuzení, omezení hybnosti v rotaci šíje a bolesti.
Výsledek harmonizace: Po jedné návštěvě bolesti výrazně ustupovaly. Po druhé návštěvě je bez bolestí a vrátila se hybnost.

4 Zúžený páteřní kanál u krčního páteře

4.1 Muž, 65–70 let, zúžený páteřní kanál, výhřez plotýnky, po operaci krční páteře v úseku C3-4, vložené titanové destičky, je porušena mícha. Nyní mívá při rychlejším pohybu křeče, které se šíří do hlavy, omezená hybnost šíje – hlavy do stran, brnění prstů na ruce, pocit těžkosti obou ramen, na jedné dolní končetině pociťuje pálení, celá končetina je necitlivá, někdy noha „neposlouchá“, při pohybu mívá křeče v bedrech, které se šíří do nohy.
Výsledek harmonizace: po dvou návštěvách přestaly křeče do hlavy, zlepšila se hybnost šíje a hlavy do stran, přestalo brnění do prstů. Po páté návštěvě se celkově cítí lépe, zvládá rychlejší chůzi. Po dvou harmonizačních cyklech klient odchází ve stavu bez křečí do hlavy, bez brnění do ruky, bez křečí do dolních končetin, vrátil se cit na studenou vodu po celé dolní končetině, celkové zlepšení hybnosti postižené dolní končetiny.

4.2 Žena, 55-60 let, přichází s bolestmi šíje, s omezenou hybností v rotaci hlavy. Nález podle rentgenu jsou protuze, artróza a zúžený páteřní kanál. Bolesti má nepřetržitě, nemění se, vystřelují do ruky a zápěstí. Klientka aktivně spolupracuje.
Výsledek harmonizace: Po jednom malém terapeutickém cyklu klientka odchází ve stavu bez bolestí, bez omezení hybnosti.

Bolesti zad


1 Bolesti zad

1.1 Muž, 65–70 let, několik dnů byl vystaven chladu a fyzické námaze v zimním období v nevytopené místnosti. Poté mu začaly bolesti v oblasti hrudi, mezi lopatkami a pod lopatkami.
Výsledek harmonizace: Po jednom ošetření bolesti zmizely, účinky ošetření stále trvají.

2 Akutní zablokování zad

2.1 Akutní zablokování zad, s bolestí šíje a hlavy
Klient 45-50 let přichází s akutním zablokováním zad, s bolestí šíje, ramen, silná bolest vystřeluje do poloviny hlavy. Bolest narušuje běžný život klienta. Klient nemůže spát, budí se v noci. Užívá 4x denně analgetika. Stav trvá již tři týdny, zhoršující se tendence.
Výsledek harmonizace: zmírnění bolesti po první návštěvě, po druhé návštěvě již nemusí užívat analgetika pravidelně. Po čtvrté návštěvě bolest přestala. Po absolvování jednoho cyklu terapie klient odchází bez bolesti, jeho stav se stabilizoval.

2.2 Žena, 40-50 let, přichází s akutní bolestí zad. Klientka se při námaze natáhla, má silnou bolest a omezenou hybnost.
Výsledek harmonizace: Klient po první návštěvě odchází s obnovenou hybností, bez bolesti.

3 Bolesti beder

3.1 Muž, 45-50 let, bolesti zad již 5 let, bolest je trvalá, kolísavá, někdy vystřeluje do kyčlí. Někdy se záda náhle zablokují a nemůže se pohnout.
Výsledek harmonizace: Bezprostředně po ošetření klient odchází bez bolesti. Stav se postupně zlepšuje od první návštěvy.

3.2 Žena, 55-60 let, manuálně pracující, dlouhá léta bolesti beder, bolesti občas vystřelují do dolní končetiny. Stav je kolísavý, souvisí s pracovní zátěži. Někdy se zablokuje a nemůže pohnout. Zhoršení stavu zaznamenává v posledních třech letech. Každá fáze zhoršení stavu trvá 7-14 dní.
Výsledek harmonizace: Zlepšení bylo hned po zásahu. Po několika dalších návštěvách se stav stabilizuje. Klientka pociťuje větší energii a chuť do práce.

Výhřez ploténky

3.3 Muž 35-40 let, podle lékaře má náběh na výhřez bederní ploténky. V mládí utrpěl úraz zad. Nyní je stav zhoršený půl roku. Bolest cítí hlavně po ránu, v sedě, tupá bolest, zejména v oblasti kříže a beder. Bolest někdy střílí do nohy.
Výsledek harmonizace: po třetí návštěvě bolesti odezněly.

3.4 Muž 60-65 let, mírná spondyloza, osteochondroza, protruze ploténky v oblasti beder a kříže. Bolesti zad jsou nepřetržité, tupá bolest, která se šíří do kyčle a třísla.
Výsledek harmonizace: pacient odchází po jednom malém harmonizačním cyklu bez větších bolestí.

4 Bolest sedací nerv

4.1 Muž 65-70 let, poslední rok mívá silné bolesti v oblasti hýždí, třísla, stehna, občas i lýtka, mívá pocit tahu i na prstech dolní končetiny. Klient se nemůže ohnout do předklonu, při zevní rotaci dolních končetin a při chůzi po 10 minutách mu začíná silná bolest.
Výsledek harmonizace: Po jedné harmonizační kůře je stav stabilní, chůze bez problému, klient odchází bez výrazné bolesti.

Bolesti zad a nohou

Klientka přišla s bolestí pohybového aparátu. Potíže jí začaly poprvé již od 18 let, kolem 50 let se začaly postupně zhoršovat. Nyní kulhá, bolí ji nohy a záda. Trpí omezenou hybností, nemůže se ohnout dopředu, bolesti jsou také v noci, klientka musí denně užívat analgetika.
Harmonizace organismu: ve frekvenci 1-2 krát týdně.
Výsledek terapie:
Po druhé návštěvě výrazné zlepšení, vysadila analgetika. Po čtvrté návštěvě chůze bez kulhání.

Bolesti horní končetina:


1 Bolesti ramen

1.1 Muž, 60-64 let, trpěl několik let bolestmi hlavy, šíje, ramen, loktů a kolen.
Léčba bolestí šíje a hlavy probíhala současně, po dvou ošetřeních bolesti hlavy i šíje zmizely.

1.2 Muž, 40-50 let, přichází s bolesti v rameny, zejména při lehu na boku, v noci musel klient často měnit polohu, aby neležel na rameni.
Výsledek harmonizace: Po prvním ošetření klient cítil určité uvolnění. Po druhém ošetření se bolesti zmírnily.
Po třetím ošetření bolesti zmizely, klient může normálně spát. Účinky trvalé, klient občas cítí trochu tah svalu, ale bolesti nejsou.

2 Artróza ramenního kloubu

2.1 Žena, 75-80 let, měla úraz v ramenním kloubu, vykloubení ramenního kloubu, nyní několik let po operaci. Má diagnostikovanou artrózu ramenního kloubu 3. stupně. Rameno bolí každý den.
Výsledek harmonizace: Již od první návštěvy bolest začala ustupovat. Stav je kolisavý, v celku se bolest zmírnila.

3 Zánět šlach u loktů

3.1 Žena, 40-45 let, příchází s nepřetržitou bolestí pravého loktu. Podle lékaře se jedná o zánět šlach u obou lotků. Rok a půl užívala kortikoidy a různá analgetika, bez efektu. Následně byla na operaci. Po operaci přestal levý loket bolet, ale pravý bolí nepřetržitě pořád.
Výsledek harmonizace: Během terapie se bolest snížíla postupně. Po dohodě se svými lékaři vysadila léky proti bolesti. Po necelých třech měsících terapie klientka odchází ve stavu bez bolesti.

4 Bolesti paže

4.1 Muž, 70-75 let, přichází s bolestmi dolní končetiny a bolestí paže. Bolest paže je kolísavá, stěhovavá. Po nachlazení, průvanu bývá zhoršení. Klient každý týden 2-3x cestuje s těžkými nákupy. Po námaze se stav rovněž zhoršuje.
Výsledek harmonizace: Bolesti dolní končetiny přestaly po první návštěvě. Po necelých dvou harmonizačních cyklech bolesti přestaly.

4.2 Muž, 40-45 let, bolest paže, podle výpovědi klienta bolest souvisí s častý opíráním ramen o sklo.
Výsledek harmonizace: Po čtvrté návštěvě bolesti přestaly.

Bolesti dolní končetina:


1 Bolesti kyčle

1.1 Žena, 65-70 let, bolesti kyčle již druhým rokem, bolest je přetrvávající, bolí zejména při chůzi, i v noci, budí ji ze spánku, má pocit těžkých nohou. Když leží na boku, za půl hodiny začíná silná bolest a pocit těžkosti. Hodnocení bolesti na 7 (škára bolesti 1-10). Podle rentgenového snímku je nález odpovídající věku.
Výsledek harmonizace: Zlepšení od první návštěvy. Bolest přestala po třetí návštěvě.

2 Bolesti kolene

2.1 Žena, mívá často pobolívání v koleně. Obtěžuje zejména při chůzi ze schodů a ze schodů.
Výsledek harmonizace: Po několikáté návštěvě bolesti přestaly.

2.2 Žena, přichází s bolestí a otokem kolenního kloubu. Natáhla se při jízdě na kole.
Po třetí návštěvě klientka odchází bez bolesti a otoku.

2.3 Žena, 65-70 let, bolesti kolene čtyři měsíce, dvakrát měla výpotek v koleně. Museli odsát u lékaře. Bolesti jsou zejména na vnitřní straně kolene,
Výsledek harmonizace: Po třetí návštěvě je bolesti méně o 70 %. Po páté návštěvě jsou pocity „píchnutí“ po velké námaze, ale nebolí.

3 Artróza kolenního kloubu

3.1 Muž, 60-70 let, v mládí prodělal úraz kolenního kloubu, ve třiceti letech začaly bolesti kolena, později diagnostikována artróza obou kolenních kloubů (I.a II.-III. stupně). Když mne navštívil, měl bolesti při pohybu a klouby vydávaly zvuky (jako zuby kola), trpěl otoky na dolních končetinách a křečovými žilami. Výrazné bolesti při chůzi po schodech.
Výsledek harmonizace:
Po prvním ošetření léčebný efekt trval 2 dny.
Po druhém ošetření otoky zmizely. Výraznější efekt léčby byl pozorován na koleni s I.stupněm artrózy. Druhé koleno bolí stále.
Po čtvrtém ošetření se léčebné účinky prodloužily na 4-5 dnů.
Po šestém ošetření klient zvládá krátký běh, při pohybu klouby již žádné zvuky nevydávají.
Klient během léčby změnil práci na půl úvazku, velice spolupracoval. Po desátém ošetření je léčebný efekt trvalejší, nyní již dva měsíc bez výrazné bolesti. Klient popisuje jen tupou bolest, která ho již neomezuje zvládat každodenní život.

3.2 Žena, 50-55 let, diagnóza artróza kolenního kloubu před 2 lety. Někdy pociťuje diskomfort v koleni, trochu křupe, někdy bolí.
Výsledek harmonizace: Klientka chodí na preventivní harmonizační kůry. Koleno nekřupe, nebolí, běžně sportuje bez potíží.

3.3 Klient: žena, 70-75 let, klientka přichází s nepřetržitými bolestmi kolenního kloubu. Obě kolena jsou postižena artrózou, II.-III. a III. stupně. Bolest klientce výrazně omezuje běžný denní život.
Výsledek harmonizace: Bolesti po první návštěvě výrazně ustupovaly, po páté návštěvě klientka odchází bez větších bolestí.

4 Křeče na lýtku

4.1 Žena, 30–35 let, často křeče do lýtka, v noci mívá bolest beder, bolesti nikam nevystřelují, zimomřivá, studené dolní končetiny, unavená, často zamlžené vidění, nepravidelná menstruace, bolesti žaludku.
Mírně nadváha. Svaly na dolních končetinách velmi napjaté. Jazyk: bledý, oteklý s otisky po stranách jazyka, silný bílý povlak. Puls: slabý, klouzavý, trochu napjatý.
Výsledek harmonizace: Po jedné návštěvě se příznaky neopakovaly.

5 Neschopnost zvedat chodidlo

5.1 Muž, 60-65 let, diagnóza od lékaře: těžká perineální paréza.
Výsledek harmonizace: Po několika harmonizacích klient cítí uvolnění dolní končetiny, zlepšila se chůze. Chodidlo bylo možné zvednout o 10-15 stupňů nad zem.

6 Bolesti paty

6.1 Žena, 55-60 let, trpí na boleti paty, má výrůstky podle rentgenu, bolí na došlap. Účastnila se léčby rázovou vlnou. Jedna pata přestala bolet, ale druhá bolí pořád.
Výsledek harmonizace: Stabilizovaný stav po třetí návštěvě. Paty přestaly bolet. Odezva po roce, paty jsou v pořádku, nebolí.

6.2 Muž 65-70 let, přichází s bolestmi na levé patě. Léčí již rok, má za sebou gama záření. Podle rentgenu je nález ostrůvku na patě o velikosti 6 mm, V současné době bolesti neustupovaly, silná bolest klientovi brání v každodenním životě. Zvlášť po ránu a po každém vstávání na chůzi.
Výsledek harmonizace: Po třetí harmonizaci se stav zlepšil. Zmírnění bolesti.

6.3 Žena, 35-40 let, bolesti paty. Podle rentgenu je nález ostrůvku na patě.
Výsledek harmonizace: Po třetí návštěvě se bolest zmenšila o 50 %. Po necelém jednom harmonizačním cyklu se bolesti paty zmenšily na minimum.

7 Bolesti kloubu na chodidle

7.1 Muž, 30-35 let, nyní dva roky intenzivnější bolesti na ukazováku chodidla. Bolest se zintenzivní během sportu, bolesti také při zvedání prstu vzhůru. Bolesti omezují klienta ve sportu. Dříve prst býval také oteklý, brněl, byl zarudlý. Nyní je omezená hybost a změnil se tvar kloubu.
Výsledek harmonizace: Po jednom terapeutickém cyklu klient odchází téměř bez bolestí.


Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez písemného souhlasu Zhao Ting