Svet-Stranek.cz
Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny
TČM - Zhao

Kožní onemocnění:Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny

Kožní onemocnění

Zde jsou některé kazuistiky z mé poradny

Ekzém


Ekzém na rukou

1) Žena 20-25 let, ekzém má již od mala. Nyní rok zhoršení stavu, trvale má ekzém na ruce zejm. mezi prsty. Postižená kůže svědí, suchá, loupe se, popraskává až do krve. Někdy má vlhké dlaně. Stav je kolísavý, ale poslední rok se zcela nezahojí.
Terapie: Po necelém jednom harmonizačním cyklu se kůže zahojila.

2) Žena, 40-45 let trpí atopickým ekzém od dětství. Ekzém býval v místě loktu, pod kolenem, okolo pusy, podpaží a na nártech. V dospělosti se ekzém vyskytuje pouze na rukou. Nyní pátým rokem zhoršení stavu. Celé ruce jsou téměř permanentně zarudlé a silně svědí. Pokožka suchá, hrubá, drsná, poškrábaná, s četnými pupínky.
Výsledek harmonizace:
Výrazné zlepšení po čtvrté návštěvě. Po necelých dvou cyklech terapie klientka odchází ve stabilizovaném stavu. Pokožka na ruce je normální barvy, bez svědění, kůže jemná s přirozeným leskem.

Lupenka


Lupenka ve vlasech

1) Žena, 30-35 let, 8 let trpí lupenkou. Lupenka se objevuje zejména ve vlasech na hlavě, občas v lokti a na ruce. Nyní je velmi červená, svědivá, suchá. Bývá ve stresu, úzkosti, depresi, unavená, problém s koncentrací, trpí alkoholismem a nespavostí.
TČM vyšetření:
Jazyk: tmavě červený, otisky zubu po stranách jazyku, velmi tenká vrstva povlaku. Puls: rychlý, napjatý. Analýza zdravotního stavu v aurikulomedicíně: porucha spánku – probouzí se v noci, porucha nálady, zánět žaludku, bolesti hlavy, problém s játry.
Výsledek harmonizace:
Po první návštěvě se klientka cítí lépe, uvolněnější, spala dobře, lupenka začala ustupovat. Již od třetího sezení se červená ložiska začala výrazně lepšit (menší, méně červené).

Pasový opar


Bolesti po pásovém oparu

1) Žena, 35-40 let, před půl rokem prodělala pásový opar, nyní pobolívá, když je chladno.
Výsledky harmonizace: Od první návštěvy se bolest zmenšuje.

Bradavice


Bradavice na noze

1) Žena, 15-20 let, od svých 9 ti let trpí na bradavici na chodidle.
Výsledek harmonizace: terapie pomocí tradiční čínské medicíny je nebolestivá. Bradavice se zčerná a zmenšuje se postupně. V 3.měsících terapií odpadla zcela.

Bradavice 1 Bradavice po léčbě

Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez písemného souhlasu Zhao Ting