Svet-Stranek.cz
Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny
TČM - Zhao

Ostatní potíže:Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny

Ostatní potíže

Zde jsou některé kazuistiky z mé poradny
Porucha trávení, stres

Muž, 35-40 let, nyní měsíc trpí nadýmáním, pocit plnosti, zápach z úst. Bývá ve stresu. Puls: levý hodně strunovitý, silný v pozici guan, pravý mírně klouzavý a silný.
Výsledek harmonizace: Po druhé návštěvě nadýmání už není. Po čtvrté návštěvě klient odchází ve stavu většího psychického klidu, a bez větších potíží. Puls již není tolik klouzavý a strunovitý.

Arytmie

Žena, 25-30 let, nyní má sedmým rokem potíže s bušením srdce a dušností. Na srdci nálezy nejsou, klientka má astma a alergii na roztoče. Problém se projevuje každý den ráno. Po probuzení začíná zrychlené bušení srdce, tíha na prsou, dušnost, která trvá 1-2 hodiny. Během dne v klidu byvá bez potíží, stav se zhoršuje při námeze a po námaze. Puls: levý je slabý v pozici cun a guan, čchi nejsou hmatatelné, pravý cun povrchnní, klouzavý, guan strunovitý, čchi slabé.
Výsledek harmonizace: Během terapie vysadila léky. Po sedmé návštěvě je dýchaní v pořádku, po další návštěvě se bušení srdce zlepšilo. Po jednom terapeutickém cyklu zvládla i krátký běh na autobus.

Krvácející hemoroidy

1) Žena, 60-65 let, přichází s bolestmi v kříži, bedrech, zácpami, inkontinencí a pravidelným krvácením z hemoroidu, které se odehrává přibližně jednou za měsíc.
Výsledky harmonizace: Od první návštěvy se krvácení z hemoroidu nedostavilo.

Letní nachlazení a stres
Žena, 30-35 let, přichází ve stavu stresu, vyděšenosti, kašel, únava, bolesti v hrdle, zahleněná, malátná, bolesti těla. Potíže vznikly náhle v den před návštěvou.
Výsledek harmonizace: Jedna návštěva, zkrácená doba a zmírnění průběhu nemoci.
Klientka se brzy zotavila bez chemických léků. Druhý den pokašlávala, třetí den je bez příznaků.

Pylová alergie

1) Žena, 25-30 let. V předškolním věku prodělala zápal plic, sennou rýmou trpí od dětství, problémy se jí věkem zhoršují. Každý rok musí 4-5 měsíců užívat antihistaminika. Před pěti lety prožila velký stres a zároveň v létě toho roku prodělala sezonní astma. Před rokem se příznaky alergií zmírnily a začaly mít ustupující tendenci.
Výsledek harmonizace:
Klientka přistupovala k léčbě pozitivně a po čtvrtém ošetření se příznaky zmírnily o 50%.

2) Žena, 45-50 let, celoročně užívá antihistaminika již 20 let. Jednou až dvakrát do roka užívá kortikoidy. Nyní výtok z nosu, pálení očí, ucpaný nos, zahlenění, dráždivý kašel.
Výsledek harmonizace: po měsíci harmonizace projevy alergie ustaly, jen občas kýchne. Svědění kůže po vysazení antihistaminik přestalo. Klientka odchází bez alergických projevů.

3) Dítě, 15 let, alergické obtíže začaly kolem 10 let, postupně se zhoršuje. Nyní kýchání, svědění v krku, dráždivý kašel, výtok z nosu, dušnost, někdy záchvaty kašle.
Výsledek harmonizace: po měsíci harmonizace klient odchází bez projevu alergie a astmatu. Vysadil antihistaminika.

Zvětšené nosní mandle

Dítě, 7 let, od dvou let věku byla diagnostikovaná zvětšená nosní mandle (adenoidní vegetace). Dítě chrápe, neustálé dýchá ústy, slinní v nocí, je mu v noci horko. Dříve trpěl na záněty středního ucha. Má poruchu spánku. Rodiče aktivně spolupracují, dítě rovněž plní pokyny.
Výsledek harmonizace: Během terapie se stav zlepšoval postupně, nejprve začal dychat nosem v noci, později pár hodin ve dne dýchá se zavřenými ústy, až nakonec dýchá nosem stále. Po dvou malých terapeutických cyklech dítě odchází bez potíží.

Sarkoidoza plic, noční kašel
Diagnóza: Sarkoidoza plic, podle rentgenu je nález na obou stranách plic.
Nyní čtvrtým rokem trpí nočním kašlem, bez vykašlavání hlenů, dále mívá noční pocení s návaly horka, trpí sezonní alergií, astmatem, záněty spojivek, únavou, opakovanými infekcemi dýchácí cest.
Na terapie docházela nepravidelně. Klientka během terapie současně využívala kortikoidy předepsané lékařem.
Výsledek harmonizace:
Po první návštěvě pozoruje zlepšení v oblasti nočního kašle.
Po šesté návštěvě byla znovu rentgenována, sarkoidóza na plicích je na ústupu.


Ucho


Nedoslýchavost

1) Žena, 60-65 let, před osmi lety začalo postupné horšení sluchu.
Výsledek harmonizace: Po jednom harmonizačním cyklu se sluch zlepšil o 30%.

Hučení v uších (tinitus)

1 Muž, 60-65 let, nyní druhým rokem ho trápí šelest v uších. Charakteristika zvuku je vysoké syčení, kolísavě, jsou slyšitelné obvykle večer v klidu, jindy slyšet nejsou.
Výsledek harmonizace: Během první kury aurikulopresurní terapie je hlasitost zvuku kolísavá, někdy lepší, jindy i horší. Od počátku druhé kúry terapie výraznější zlepšení – tinitus přichází méně často.

Nadměrné pocení


Noční pocení
Muž, 35-40 let, mívá pocit horka a pocení v noci, po nočním pocení bývá unavený, sucho v ústech, bolesti beder, kouří a pije alkohol denně, po úrazu prsty na levé ruce a pravý kotník.
Výsledek harmonizace: Po dvou návštěvách pocit horka a pocení ustupovalo.

Návaly horka a pocení
Žena, přichází s návaly horka s pocením ve frekvenci cca 10 krát denně. Náhlá horkost, zarudnutí tváře a pocení velmi obtěžují klientce život. Tento stav trvá již sedm let.
Výsledek harmonizace: Klientka aktivně spolupracuje na terapii, zejména v oblasti změny jídelníčku. Ale nedodržela pravidelnost návštěv. Po třech měsících se stav stabilizuje. Klientka je téměř bez návalů s pocením.

Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez písemného souhlasu Zhao Ting