Svet-Stranek.cz
Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny
TČM - Zhao

Psychické potíže a nervový onemocnění:Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny

Psychické potíže a nervový onemocnění

Zde jsou některé kazuistiky z mé poradny
Stres

1) Klient: Klientka 35-40 let, přichází ve stavu velkého psychického vypětí. Je několik měsíců na pracovní neschopence, nechuť někam jít, stálé nemocná (chřipka apod.), plačtivá, zablokovala se záda.
Výsledek harmonizace: Zlepšení se dostavila hned po první návštěvě. Výrazné zlepšení bolesti zad hned po zásahu. Po třech návštěvách se stav stabilizoval. Klientka se již mohla ohýbat, cvičit bez většího omezení. Nálada je kolísavá, ale dostala se z nejhorší fáze, již nastupovala do práce a zahájila dříve přerušené zájmové aktivity.

Úzkostné stavy

2) Klient: Žena, 35-40 let, přichází s depresivními a úzkostnými stavy, které trvají již jeden měsíc. Mívá napětí v žaludku, pocit dušnosti na hrudi, návaly horka, nadýmání, ztuhlá šíje. Nyní užívá antidepresiva.
Výsledek harmonizace: Po první návštěvě pocity stažení na hrudi přestaly. Po druhé návštěvě přestaly návaly horka, celkový stav se během dalších návštěv postupně zlepšoval.

Hyperventilační tetanie

3) Klient: Žena, 30-35 let. Problémy začaly před deseti lety. Klientce se v pravidelných frekvencích jednou za deset dnů objevují ataky panické poruchy. Má úzkost a strach, nemůže se nadechnout, tíseň na hrudi.
Výsledek harmonizace: Po první návštěvě silné ataky už nepřišly. Pocit tíhy na hrudi, a stres se postupně zmenšoval. Klientka odchází bez výrazných potíží.

“Syndrom zoufalství”

Žena, 20-25 let, nechuť nic dělat, ztráta zájmu o dřívější koníčky, uzavření se do sebe. Depresivní nálady klientku nutí k přejídání.
Výsledek harmonizace:
Po první návštěvě výrazné zlepšení stavu. Vrátil se zájem o koníčky, je veselejší. Po třetí návštěvě se již stravuje normálně, přestala řešit potíže s náladou nadměrným příjmem jídla.

Nespavost


1) Muž, 65-70 let, nemůže usnout. Začalo to před měsícem bez známého důvodu, najednou nemohl usnout. Každý den musel užívat léky na spaní. Dále má pocit těžkosti v žaludku, snížil příjem jídla a zhubnul 6 kg během posledních pár měsíců.
Jazyk: červený popraskaný, bez povlaku. Puls silný.
Výsledek harmonizace: Od první návštěvy klient bez léku na spánek usíná. Spí celou noc a nebudí se. Žaludeční potíže zcela vymizely po druhé návštěvě. Odezva po půl roce, klient od minulé terapie nemá potíže s žaludkem. Spánek relativně dobrý, jen se občas budí.

2) Žena, 35-40 let, podle výpovědí klientka tři měsíce nemůže usnout, začalo to náhle a bezdůvodně, má diagnostikovanou depresi. Dostala antidepresivum od lékaře, ale neužívá.
Vyšetření: jazyk: temný – nádech do fialova, otisky zubu po stranách jazyku, povlak tenký, mastný, žlutý. Puls strunovitý, slabý.
Analýza zdravotního stavu pomocí aurikulomedicíny: porucha nálady, potíže s usínáním.
Po necelém jednom harmonizačním cyklu bez větší námahy usíná, někdy se budí po 5-6 hodinách spánku. Celkově spí 7-8 hodin. Odezva po dvou letech, klient stále spí dobře, neužívá žádné léky.

3) Muž, 75-80 let, přes deset let trpí nespavostí, denně užívá lék na spaní. Spánek bývá velmi lehký, probudí se vždy kolem 2:00 hodiny.
Jazyk: červený, popraskaný. Puls silný, trochu rychlejší.
Po druhé návštěvě klient zaznamenává zlepšení usínání. Po čtvrté návštěvě vysadil léky na spaní.

Paréza tváře


Zakřivení a necitlivý poloviny tváře

1) Žena, 60-65 let, diagnóza od lékaře: hyperstézie trojklanného nervu.
Podle výpovědí klienta se z ničeho začala znecitlivovat, brnět, pálit a stahovat polovina tváře. Koutek úst je zakřivený. Nemoc se postupně zhoršovala, od původního jednoho ložiska po celou polovinu tváře. Později se stav ustálil. Nyní polovina tváře necitlivá, při pohybu úst pocit pálení, polovina jazyka necitlivá, občas slinní a kouše se do jazyku.
Výsledek harmonizace: Po dvou necelých harmonizačních kůrách se tvář vrátila do normálu, bez zakřivení úst, znecitlivění a pálení.

Bolesti hlavy


1) Po úrazová migréna, s epilepsií
Muž, 50-55 let, před 20 lety měl pracovní úraz hlavy, hematom, po operaci, měsíc byl v kómatu. Nyní je bolest hlavy nesnesitelná a nepřetržitá již 15 let, mívá pocit závratě, po úrazová epilepsie, záchvaty se objevují i několikrát denně.
Výsledek harmonizace:
Před léčbou pacient hodnotí své bolest hlavy jako nesnesitelné. Již po první léčbě trvalá bolest hlavy snížena o 70-75%, s občasným záchvatem silnější bolesti, epileptické záchvaty téměř nejsou, zlepšení sluchu. Po návštěvě snížení dávkování Tramalu (opiát proti bolesti) z původní 400 ml na 200 - 250 ml týdně.

2) Žena, 20-25 let, nyní druhým rokem bolesti hlavy, pravidelně dvakrát týdně a před menstruací. Bolest začíná obvykle uprostřed obočí, nebo na spáncích, postupně se šíří celé hlavy. Bolest je tupá, mírně rozpínající, bolesti také za okem, mívá bolesti šíje.
Výsledek harmonizace: Po absolvování jednoho malého harmonizačního cyklu klientka odchází bez bolestí. Nyní již bez bolestí hlavy půl roku.

Závislost


1) Kouření cigarety, marihuana
Žena, 35-40 let, přichází se stresem, podrážděností, zhoršením soustředění a touhou přestat s kouřením cigaret. S kouřením začala před deseti lety, v poslední době kouří i marihuanu jednou měsíčně.
Výsledek harmonizace: Harmonizační terapie probíhala současně s odvykací léčbou předepsanou lékařem. Během terapie se klientka ke kouření nevrátila. Klientka odchází s tím, že přestala mít chuť ke kouření.

Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez písemného souhlasu Zhao Ting