Svet-Stranek.cz
Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny
TČM - Zhao

Tradiční čínská zdravotní cvičení:Škola aurikulomedicína, poradna čínské medicíny

Tradiční čínská zdravotní cvičení

Tradiční čínská zdravotní cvičení jsou založena na pozadí tradiční kultury Číny, jejímž jádrem je konfuciánství, buddhismus a taoismus. Dále tradiční medicína, bojová umění a tradiční čchigong cvičení. Tradiční cvičení má své teorie a metody.

Systém meridiánů lidského těla má dvě úrovně, je to dvanáct řádných drah a osm mimořádných drah. Dvanáct řádných drah udržuje fyziologické funkce lidského těla. Osm mimořádných drah představuje náš prenatální systém. Meridiány neprobíhají jen na povrchu těla, ale i hluboko v něm. 

Základem většiny tradičních zdravotních cvičení je otevíraní právě těch akupunkturních bodů, které jsou běžnými způsoby (masážemi tuina, akupunkturou) nedostupné. Říká se, že neexistuje žádná bylina, která dokáže vstupovat do prenatálního systému energií těla.  

Tradiční čínská zdravotní cvičení prostřednictvím určitých cviků působí na dvanáct řádných drah. Výsledným cílem je doplňování a zdokonalování osmi mimořádných drah, tedy náš prenatální systém, a tím dosáhneme účinku posílení zdraví. Jinými slovy používáme postnatální energii k doplnění prenatální energie našeho těla.

Tradiční zdravotní cvičení je nenahraditelnou metodou aktivace léčitelského procesu těla člověka, která dokáže vyřešit mnoho problémů od jeho kořene.

Tradiční čínská zdravotní cvičení:
- článek se připravuje 

Další čínská zdravotní cvičení:
Čchigong 16 forem v sedě (klikněte zde) 

Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez písemného souhlasu Zhao Ting